Aktuální informace pro rodiče:

Informujeme rodiče, že naše jídelna odebírá poze kvalitní české maso od našich českých zemědělců.

Déle odebíráme pouze brambory od českých pěstitelů.

Zdravé vaření:
Do jídelníčku dále zařazujeme produkty zdravé výživy: obilné kaše, cizrnu, quinoa, adzuki, mungo, ovesné vločky, bulgur, jáhly, pohanku, špalda kroupy, amarant, hlívu, semínka (lněná, sezamová. chia), cereální semínka apod. Pro zpestření přesnídávek připravujeme dětem: domácí pudinky, pomazánky, zapečené tousty, pizza housky, smaženky (chléb ve vajíčku), topinky, zeleninové misky, domácí buchty, koláče a další domácí moučníky... Dále se snažíme pšeničnou mouku nahrazovat moukou: sojovou, pohankovou , jáhlovou, kukuřičnou , špaldovou, hrachovou, čočkovou, fazolovou... Pro šetrné upravování potravin, máme v naší jídelně konvektomat (smažená jídla bez tuku).
Strávníkům zajišťujeme nápoje rozmanitého druhu - sladké, nesladké, mléčné (granko, kakao, melta, bikava, bílá káva -ječmen, žito, čekanka) ovocné, bylinné (šípkové, meduňkové, lipové apod., sladíme medem), koncentráty s 50% podílem ovoce (bez aspartamu a jiných umělých sladidel), minerálky, mošty, džusy (ředíme vodou), apod. Na škole děti mají v nabídce jako pitný režim kohoutkovou vodu, či ředěné koncentráty.
Polévky se snažíme vařit z rozmanitých druhů zeleniny, často s čerstvými bylinkami, nebo s přídavkem mléčného a kysaného výrobku ( lučina, cottage sýr, ricotta, kysaná smetana). Luštěninové polévky střídáme dle druhu luštěnin, zahušťujeme luštěninovou moukou, či rozmixováním luštěnin (bez bílé mouky). Čerstvou zeleninu se snažíme zařazovat do jídelníčku každý den.

V naší jídelně nepřipravujeme stravu strávníkům z polotovarů typu: instantní - jíška, polévky, bramborová kaše, omáčky apod.

Ostatní:
V jídelně, máme pro děti k dispozici „Knihu přání a stížností“, do kterých mohou zapisovat, která strava jim chutnala i nechutnala. Děti mají také možnost do knihy zapisovat, co chtějí uvařit dobrého k jídlu. Pro děti pořádáme soutěž „ Zdravý strávník “, formou hry je učíme jíst zdravé potraviny. Za svou snahu pak děti dostávají „ Stravovací vysvědčení“, rodiče tak získávají přehled, jak se jejich dítě stravuje. Děti dostávají k narozeninám malou sladkost.

Rozsah poskytovaných služeb:
- přesnídávka +nápoj
- oběd obsahuje polévku, hlavní jídlo (vaříme jeden chod), nápoj, případně další doplněk zeleninový salát, ovoce, moučník, mléčný výrobek
- odpolední svačina (jen MŠ) + nápoj

Jídelna zajišťuje stravování:

Školní stravování je součástí školního vzdělávacího systému, který se snaží zabezpečit správné stravovací návyky a zdravý životní styl. Činnost vykonáváme v souladu se Zákonem o ochraně veřejného zdraví, Kodexem hygienických pravidel a nařízením pro stravovací provozy.
Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování, finančními, výživovými normami a zásadami zdravé výživy. Dále pak spotřebním košem (spotřební koš stanovuje, jaké výživové požadavky mají splňovat jídla podávaná ve školní jídelně, zastoupeny jsou zde kategorie - masa, ryb, mléka, mléčných výrobků, tuků, cukrů, brambor, luštěnin, ovoce a zelesniny).

Vaříme přesnídávky, obědy a odpolední svačiny, nabízeným sortimentem jou teplé a studené pokrmy, dle osvědčených receptur a norem. Každé pondělí, máme bezmasý oběd (slaný, sladký).