• Charakteristika školní jídelny:
Naše školní jídelna, je součástí příspěvkové organizace Základní školy a Mateřské školy Senomaty. Jídelna poskytuje činnost v závodním a školním stravování. Jsme přihlášeni do projektu „Mléko do škol“ a „Ovoce do škol“ , který využíváme k trvalému zvýšení spotřeby, ovoce, zeleniny a mléka. Vytváříme tím správné stravovací návyky ve výživě dětí a bojujeme proti dětské obezitě.
Dokumenty ke stažení: Úřední deska.

• Rozsah poskytovaných služeb

- přesnídávka +nápoj
- oběd obsahuje polévku, hlavní jídlo (vaříme jeden chod), nápoj, zeleninový salát, ovoce, moučník,    mléčný výrobek
- odpolední svačina (jen MŠ) + nápoj

• Ceny stravného od 01. 09. 2023
 Věková kategorie  3 - 6 let (MŠ)  7 - 10 let (MŠ) 7 -10 let (ZŠ)  11 - 14 let ( ZŠ)
 Přesnídávka 12,- 15,- 15,- 15,-
 Oběd 27,- 31,- 31,- 33,-
 Svačina 12,- 12,- ......................... .........................
 Celkem 51,- 58,- 46,- 48,-

Strava počítaná od druhého neodhlášeného dne:
 Oběd plná cena  47,- (20,- režie) 51,- (20,-režie) 51,- (20,- režie) 53,- (20,- režie)
 Přesnídávka 12,- 15,- 15,- 15,-

Cena za neodhlášený (nedotovaný) oběd od druhého dne nemoci, se zvedá na cenu viz tabulka. Proto prosíme rodiče o důsledné odhlašování stravy svých dětí.

• Platba stravného

Stravné se hradí podle skutečné docházky měsíc nazpět, pouze převodem.
Bankovní spojení pro zasílání stravného: 540211319/ 0800. Variabilní symbol je uveden na vyúčtování, které je zasíláno rodičům na kontaktní email z přihlášky. Při nezaplacení stravného v daném termínu (do konce každého měsíce), bude zaslána elektronická upomínka na email. Pokud přesto nedojde k zaplacení, může být žák vyloučen ze školního stravování a dluh bude dále vymáhán.

• Odhlašování a přihlašování stravy

Přihlášení strávníků na školní rok se provádí na základě vyplnění závazné přihlášky ke stravování.
Strava se odhlašuje a přihlašuje pracovní den předem, nejpozději do 14:00 hod., neodhlášená strava je strávníkovi účtována (plná cena oběda). V případě když dítě, žák nastoupí na výuku (je přítomen v době oběda) a nemá přihlášenou stravu, automaticky jí dostane (přesnídávka, oběd) a je také od tohoto dne automaticky přihlášen. Pro dny provozu MŠ v době letních prázdnin si rodiče přihlašují děti ke stravě na konci června. První den nemoci dítěte je možné si oběd odebrat ve školní jídelně (jídlonosič do 11:00 hod. na stolek před jídelnu). Přesnídávku lze vyzvednout v příslušné třídě. Stravu na další dnyje nutné si odhlásit. Úplné ukončení stravování je nutné oznámit ve školní jídelně, vedoucí školní jídelny. V době prázdnin, přerušení provozu a ředitelského volna, je každý strávník automaticky odhlášen.

• Kontakty pro odhlašování a přihlašování stravy

- na telefoním čísle ŠJ:734 573 566
- na email: sjsenomaty@atlas.cz (prosíme uvádět jméno i příjmení, číselný datum od kdy- do kdy)

• Alergie dětí či jiná zdravotní omezení

Školní jídelna je povinna označit na jídelníčku u každého jídla alergeny, ale nevaří individuální stravu pro děti s dietami či jakoukoliv alergií na potraviny. Školní jídelna není povinna vařit pro tyto děti, nemá k tomu ani profesního zaměstnance (nutriční terapeut), dále z důvodu kapacity a časového omezení. V případě, že rodič shledá na jídelním lístku alergen, který dítě ze zdravotních důvodů nesmí, stravu dítěti odhlásí. Případně po dohodě s vedoucí ŠJ je možné přinést si vlastní stravu v omyvatelném jídlonosiči, která bude následně zaměstnancem jídelny hygienicky uchována, a pro výdej zregenerována. Potravinovou alergii je nutno doložit lékařským potvrzením.

• Ostatní

Jídelníček je vyvěšen u vstupu do jídelny, dále pak v ZŠ, MŠ a na internetových stránkách školy.
S případnými dotazy se obracejte na vedoucí školní jídelny (tel.: 734 573 566, sjsenomaty@email.cz)