Školní jídelna je součástí příspěvkové organizace Základní školy a Mateřské školy Senomaty.

Jídelna zajišťuje stravování:

Školní stravování je součástí školního vzdělávacího systému, který se snaží zabezpečit správné stravovací návyky a zdravý životní styl. Činnost vykonáváme v souladu se Zákonem o ochraně veřejného zdraví, Kodexem hygienických pravidel a nařízením pro stravovací provozy.
Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb  ., o školním stravování, finančními, výživovými normami a zásadami zdravé výživy. Dále pak spotřebním košem (spotřební koš stanovuje, jaké výživové požadavky mají splňovat jídla podávaná ve školní jídelně, zastoupeny jsou zde kategorie - masa, ryb, mléka, mléčných výrobků, tuků, cukrů, brambor, luštěnin, ovoce a zeleniny).
Vaříme přesnídávky, obědy a odpolední svačiny, nabízeným sortimentem jsou teplé a studené pokrmy, dle osvědčených receptur a norem.

Zdravé vaření:
Do jídelníčku dále zařazujeme produkty zdravé výživy: obilné kaše, cizrnu, quinoa, adzuki, mungo, ovesné vločky, bulgur, jáhly, pohanku, špalda kroupy, amarant, hlívu, semínka (lněná, sezamová. chia), cereální semínka apod . . . . . . . . . . .Pro zpestření přesnídávek připravujeme dětem: domácí pudinky, zapečené tousty, pizza housky, smaženky (chléb ve vajíčku), topinky, zeleninové misky, domácí buchty, mučníky... Dále se snažíme pšeničnou mouku nahrazovat moukou: sojovou, pohankovou, jáhlovou, kukuřičnou , špaldovou, hrachovou, čočkovou, fazolovou... Pro šetrné upravování potravin, máme v naší jídelně konvektomat.
Strávníkům zajišťujeme nápoje rozmanitého druhu - sladké, nesladké, mléčné, ovocné, bylinné, koncentráty s 50% podílem ovoce, minerálky, džusy apod.

Ostatní:
V jídelně, máme pro děti k dispozici „Knihu přání a stížností“, do kterých mohou zapisovat, která strava jim chutnala i nechutnala. Děti mají také možnost do knihy zapisovat, co chtějí uvařit dobrého k jídlu. Pro děti pořádáme soutěž „Zdravý strávník “, formou hry učíme jíst zdravé potraviny. Za svou snahu pak děti dostávají „ Stravovací vysvědčení“ , rodiče tak získávají přehled, jak se jejich dítě stravuje. Děti dostávají k narozeninám malou sladkost