Školní jídelna je součástí příspěvkové organizace Základní školy a Mateřské školy Senomaty. 

Jídelna zajišťuje stravování:

Školní stravování je součástí školního vzdělávacího systému, který se snaží zabezpečit správné stravovací návyky a zdravý životní styl. Činnost vykonáváme v souladu se Zákonem o ochraně veřejného zdraví, Kodexem hygienických pravidel a nařízením pro stravovací provozy.
Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb  ., o školním stravování, finančními, výživovými normami a zásadami zdravé výživy. Dále pak spotřebním košim (spotřební koš stanovuje, jaké výživové požadavky mají splňovat jídla podávaná ve školní jídelně, zastoupeny jsou zde kategorie - masa, ryb, mléka, mléčných výrobků, tuků, cukrů, brambor, luštěnin, ovoce a zeleniny).
Vaříme přesnídávky, obědy a odpolední svačiny, nabízeným sortimentem jsou teplé a studené pokrmy, dle osvědčených receptur a norem.

Zdravé vaření:
Do jídelníčku dále zařazujeme produkty zdravé výživy: obilné kaše, cizrnu, quinoa, adzuki, mungo, ovesné vločky, bulgur, jáhly, pohanku, špalda kroupy, amarant, hlívu, semínka (lněná, sezamová. chia), cereální semínka apod . . . . . . . . . . . . . . . .Pro zpestření přesnídávek připravujeme dětem: domácí pudinky, pomazánky, zapečené tousty, pizza housky, smaženky (chléb ve vajíčku), topinky, zeleninové misky, domácí buchty a koláče, domácí moučníky... Dále se snažíme pšeničnou mouku nahrazovat moukou: sojovou, pohankovou , jáhlovou, kukuřičnou , špaldovou, hrachovou, čočkovou, fazolovou... Pro šetrné upravování potravin, máme v naší jídelně konvektomat (smažená jídla bez tuku).
Strávníkům zajišťujeme nápoje rozmanitého druhu - sladké, nesladké, mléčné (granko, kakao, melta, bikava, bílá káva -ječmen, žito, čekanka) ovocné, bylinné (šípkové, meduňkové, lipové apod., sladíme medem), koncentráty s 50% podílem ovoce (bez aspartamu a jiných umělých sladidel), minerálky, mošty, džusy (ředíme vodou), apod.Na škole děti mají v nabídce jako pitný režim kohoutkovou vodu, či ředěné koncentráty.

Polévky se snažíme vařit z rozmanitých druhů zeleniny, často s čerstvými bylinkami, nebo s přídavkem mléčného a kysaného výrobku ( lučina, cottage sýr, ricotta, kysaná smetana). Luštěninové polévky střídáme dle druhu luštěnin, zahušťujeme luštěninovou moukou, či rozmixováním luštěnin (bez bílé mouky). Čerstvou zeleninu se snažíme zařazovat do jídelníčku každý den.

V naší jídelně nepřipravujeme stravu strávníkům z potatovarů typu: instantní - jíška, polévky, bramborová kaše, omáčky apod.


Ostatní:
V jídelně, máme pro děti k dispozici „Knihu přání a stížností“, do kterých mohou zapisovat, která strava jim chutnala i nechutnala. Děti mají také možnost do knihy zapisovat, co chtějí uvařit dobrého k jídlu. Pro děti pořádáme soutěž „ Zdravý strávník “, formou hry je učíme jíst zdravé potraviny. Za svou snahu pak děti dostávají „ Stravovací vysvědčení“  , rodiče tak získávají přehled, jak se jejich dítě stravuje. Děti dostávají k narozeninám malou sladkost