• Charakteristika školy:

Mateřská škola v Senomatech má starou tradici, byla postavena v roce 1978. Od roku 2002 se mateřská škola stala součástí právního subjektu Základní školy Senomaty. Jsme celodenní mateřská škola s kapacitou 63 dětí.

Pravidelně se zúčastňujeme společných akcí se základní školou, což umožňuje nenásilný přechod předškoláků do 1. třídy základní školy. Podporujeme osobní, citový a rozumový vývoj každého dítěte, který je spojován se základním osvojováním základních pravidel slušného chování. Naše škola pravidelně spolupracuje s logopedickou asistentkou, která s dětmi provádí speciální logopedické cvičení, které je tolik důležité pro správný vývoj každého dítěte.

Naše škola má tři třídy:

• 1. třída medvídci

• Třída sídlí v samostatné budově v nadzemním patře. V přízemí budovy jsou dva obecní byty s vlastním vchodem, budova školy se nachází za budovou základní školy a je spojena společnými chodníky. Od roku 2002 byla budova zateplena a částečně zrekonstruována. Je vybavena jednou třídou s odděleným prostorem na hraní a spaní. V její části je vyčleněný hrací koutek, třída je vybavena novým nábytkem a dětskými stoly, které jsou přizpůsobeny různým věkovým kategoriím dětí a jejich potřebám. Mateřská škola má svou školní zahradu, která byla v roce 2013 zrekonstruována a vybavena herními prvky.
  • 2. třída slůňata

• Třída se nachází v přízemí budovy ZŠ. Je moderně a materiálně vybavena, jak pro potřeby MŠ tak i ZŠ. V odpoledních hodinách, slouží jako školní družina Základní školy.

• 3. třída sovičky

• Třída se nachází v přízemí budovy Základní školy, kde byla nově vybudována ze školní bytové jednotky v roce 2017. Její vybavení je zcela nově zařízeno v souladu se všemi platnými předpisy a požadavky. Třída je nadstandartně vybavena podlahovým topením a samostatným vchodem k nově vybudovanému školnímu hřišti.

Vybavenost školy:

• 1. Technická
  • AUV technika - televize, cd mechanika
  • kabinet s pracovními pomůckami
  • 2. Prostorová
  • šatny
  • kuchyňka
  • prostorná chodba se schodištěm
  • hrací koutek
  • učební a stravovací třída
  • 3. Materiální
  • nový nábytek ve všech prostorech