ZŠ Plavání - 7. lekce

Termín konání: 18. 3. 2024
Místo konání: Aquapark Rakovník
ZŠ Plavání - 7. lekce

 

Dne 18. 03. 2024, odjíždíme do Rakovníka na 7. lekci plavání.


 
Proč učit děti plavat?
Plavání pro děti přináší dětem nejen skvělou zábavu ve vodě, ale má pro ně i mnohé další přínosy. Pokud se dítě naučí plavat, dokáže se také bezpečně u vody a ve vodě pohybovat. Důvodů, proč přihlásit dítě na plavecký kurz je opravdu mnoho.


Základní plavecké dovednosti mohou dítěti zachránit život, pokud náhodou spadne do vody nebo jej „spláchne“ vlna do hlubších vod. Díky tomu, že se dítě naučí plavat, bude pro něj bezpečnější pohybovat se v okolí vody. I pro rodiče je následně pobyt s dětmi u vody méně stresující.


Při plavání se procvičí celé tělo od ramen až po chodidla. Pediatři doporučují plavání, protože se při něm proporčně zapojují všechny hlavní svalové partie těla. Ve srovnání s jinými dětskými sportovními aktivitami dochází při plavání k nejmenšímu počtu úrazů dětí.


Plavání u dětí přispívá také ke zlepšení koordinace jednotlivých částí těla. Plavání nezatěžuje klouby a je proto vhodné v každém věku. Plavat mohou i děti se zdravotním omezením.

 

https://plavacekkm.cz/plavani-deti